לוגו לאתר.jpg
רשימה תפוצה    
 
מאמרים מי שאוכל גבינות עזים מאה שנה חי הרבה זמן
מי שאוכל גבינות עזים מאה שנה חי הרבה זמן
במשך שנים, מדור לדור, עברה בקרב משפחת פז האמירה הידועה " מי שאוכל גבינות עזים מאה שנה חי הרבה זמן". על אף ההלצה, יש אמת בטענה שחלב עזים ומוצריו תורמים לבריאות. לסקרנים ולדורשי הבריאות שביניכם, כמה מילים על יתרונותיו של חלב עזים ומוצריו:

 

  • חלב עזים קל לעיכול יחסית לחלב בקר, הודות לקוטר כדוריות השומן שלו, הקטן פי חמישה מקוטר כדוריות השומן בחלב פרה. הוא מתעכל תוך 20 דקות, לעומת חלב כבשים שנדרשת לו שעה וחלב בקר שמתעכל תוך 3 שעות. עיכול שומנים היא בעיה של מבוגרים רבים ושל רוב התינוקות, לכן לחלב עזים הקל לעיכול חשיבות רבה במקרים של הזנת תינוקות והזנת מחלימים.
  • רק כמחצית מסך אלו הרגישים לחלב בקר רגישים גם לחלב עזים. חלב עזים נמצא קרוב מאד לחלב אם בהרכביו הכימיים, ולכן הרגישות לחלב זה קטנה בהרבה.
  • ככל הנראה אין תגובות אלרגיות לחלב עזים גם בזכות העיכול המהיר. חלקיקי החלבון הזעירים מתעכלים במהירות ועוזבים את המעי, עוד לפני שהגוף מספיק להפעיל את המערכת שלו נגד חלבונים זרים.
  • שיעור הנתרן הגבוה בחלב עזים מרגיע את רקמות הקיבה ושיעור הפלואור הגבוה מחזק את השיניים ומקל את הסבל ממחלות ראומטיות. חלב עזים עשיר במינרלים חיוניים ובויטמינים רבים (A, B, C, D). הוא עשיר בצורן (סיליקון) בהשוואה לחלב בקר. הנתרן ידוע גם כמונע תופעות הזדקנות. חוסר בנתרן גורם לנשירת שיער, ראומטיזם, פריחה בעור ועוד.
  • תכולת הזרחן הגבוהה בחלב עזים דומה לזו שבבשר ולכן חשוב לצמחונים לצרוך חלב עזים כדי למלא את המחסור בזרחן.
  • חלב עזים מכיל אחוז גבוה של חומצות שומן קצרות ובינוניות. חומצות אלו, בניגוד לחומצות הארוכות, תורמות לספיגה ולעיכול מהירים. חלק מהחוקרים טוענים שחומצות שומן קצרות ובינוניות גם מונעות שקיעת כולסטרול ואף ממיסות אותו, ולכן הן יכולות להפחית את כמות הכולסטרול המזיק.מחקרים מוכיחים שבעיות במערכת העיכול, ובעיקר אולקוס, טופלו בהצלחה עם המעבר לצריכת חלב עזים במקום בקר, שחלבון חלב עזים מעלה את ספיגת האבץ בגוף, וגם ש - 15 אחוז משומני חלב עזים הם חומצות שומן בלתי רוויות החיוניות לגוף.
  • בחלב עזים נוהגים להשתמש במקרים בהם מתפתחים פצעים בפה על רקע חיסוניות ירודה (מחלת הפה והטלפיים\ אפטות). שימוש בחלב עזים מרפא את מחלת הפה והטלפיים תוך יום יומיים במקום שתמשך עשרה ימים. הסיבה העיקרית לכך נובעת מהמבנה הכימי הדומה לאדם וליכולת הגוף להשתמש בנוגדנים של העזים.
footer
1003201112125810.png
© 2011 My Dear.
099 חנות וירטואלית